Zajímavosti

Víte že, na této stránce můžete najít zajímavé informace, se znalostí angličtiny?

Oficiální stránky Tanzanie

Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o Tanzanii a Zanzibaru, nejlépe uděláte, když navštívíte oficiální stránku, kde můžete počítat s kvalitními informacemi. A pokud umíte svahilsky, můžete si přečíst i novinky z Tanzanie.

Oficiální stránky Tanzanie a Zanzibaru.

Víte že, Jezero Tanganika a Malawi jsou jedinečné svým výskytem Cichlid?

Tanganika, Malawi – Cichlidy

Tyto dvě jezera se pyšní vysokou pozorností akvaristů. Ti zde vyhledávají odchyt nejkrásnějších Cichlid na světě výrazné svojí barevností a různorodostí (více jak 200 druhů).

Cichlidy jsou krásné pestrobarevné ryby. Na chov nejsou příliš náročné, naopak jsou hodně inteligentní a jejich cena je skoro zanedbatelná.

Přehlídka Cichlid.

Víte že, zpěvačka narozená v Zanzibaru začala vystupovat až v 90ti letech?

Zpěvačka Bi Kidude – As Old As My Tongue

Dokumentární a zároveň životopisným snímkem As Old As My Tongue poukazují na osobnost ženy Bi Kidude, která absolvovala své první vystoupení až ve svých 90ti letech.

„Není pouhým životopisným snímkem inspirativní osobnosti, odráží zároveň dějiny, politiku i tváře ostrova, který po staletí zásoboval svět kořením.“

Snímek je točen na ostrově Zanzibar a jako jeden z mála filmů poukazuje na kulturu a historii. Bi Kidude byla oceněna v roce 2005 na World Music Award za dlouho opomíjenou hudbu z Afrického prostředí.

Informace o filmu „As Old As My Tongue“ – CSFD.cz

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)