Dar er Salaam

Dům míru
Největší město v Tanzanii - Dar er Salaam

Chystáte se na dovolenou a cílem Vaší dovolené je Tanzanie? Pokud patříte mezi ty, kteří se zajímají o historii, bude pro Vás výlet do města Dar er Salaam skvělým zážitkem. Historie na Vás dýchne nejen z památek staré architektoniky, ale také například z indického trhu. Jelikož město leží na pobřeží Indického oceánu, bylo centrem obchodu právě s Indií.

Město Dar er Salaam je nejlidnatějším městem Tanzanie a stalo se centrem ekonomickým i kulturním. Žije zde téměř 2,7 milionu lidí. Město bylo hlavním městem Tanzanie v letech 1974 až 1992, kdy místo něho bylo zvoleno za hlavní město Dodoma.

Ačkoliv má Dodoma pouhých 320 000 obyvatel, je třetím největším městem Tanzanie a i přesto se stalo hlavním městem. Hlavním městem se stalo z jeho strategické polohy. Nachází se v samém centru Tanzanie a je k němu dobrá dostupnost ze všech koutů země.

Památky města Dar er Salaam

Zajímáte-li se o umění, navštivte Nyerere, kde potkáte stovky umělců, kteří vytvářejí různé druhy děl. Od kreslení, přes dřevovýrobu, až po keramiku.

Na trhu Kariakoo zažijete tu pravou atmosféru afrického obchodu. Na trhu naleznete produkty od ovoce až po živá zvířata. Trh je propojen s obchody, které se nacházejí v okolí. Kolem tohoto místa je centrum obchodu ve městě.

!Písečná

Pro ty, kteří si raději odpočinou na písečné pláži, máme skvělou zprávu. V Dar er Salaamu se nachází celá řada pláží, na kterých je možné relaxovat. Vaši nejmenší taktéž nebudou ochuzeni o zábavu. Ve městě se nachází několik zábavních parků, kde se Vaše děti vyřádí.

Dějiny města a obyvatelstvo

Historicky největší vliv ve městě a v celé oblasti mělo Německo. Byl to první národ, který sem vstoupil a to roku 1859. První, pod kým tento vstup do oblasti stál, byl němec Albert Roscher. Postupný vliv Německa dále sílil a město se stalo tím nejdůležitějším centrem Německé východní Afriky. Po druhé světové válce spadlo město pod Británii a stalo se správním centrem oblasti Tanzanie.

Prodej ovoce na trhu v Dar er Salaam

Dar er Salaam je třetí největší město v Africe. S ročním tempem nárůstu obyvatel, 4,39% ročně, se předpokládá, že ve městě roku 2020 bude žít přes 5 milionů obyvatel.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)