Obecné informace

Oficiální název je Spojená republika Tanzanie a tvoří ji Tanganika a Zanzibar. Ty se sloučili v roce 1964 po získání samostatnosti na Velké Británie. Zanzibar je tedy autonomní stát patřící pod Tanzanii.

Informace o Tanzanii

Vlajka Tanzanie

• Hlavní město: Dodomo (Dar es Salaam)
• Jazyk: svahilština, angličtina
• Časové pásmo: GMT + 4 hodiny
• Náboženství: domorodé náboženství (35%), muslimové (35%), křesťanství (30%)

Vláda Tanzanie

Politická situace je relativně stabilní zejména v městské oblasti. Tanzanské Národní shromáždění se nachází v hlavním městě Dodoma, několik vládních úřadů přetrvává v Dar es Salaam. Tanzanie má vlastní parlament, který aktivně usiluje o zlepšení špatné ekonomiky. To také úzce souvisí s vysokým růstem počtu obyvatel v některých městech (Dar es Salaam 9. nejvyšší na světě).

Ekonomika

Jak už bylo zmíněno, špatná ekonomická situace Tanzanie se odráží na HDP obyvatelstva – to činilo v roce 1996 pouhých 170 USD. Hlavním zdrojem obživy pro zdejší obyvatele je bavlna, káva, ořechy a také turisty. Ti se spíše objevují ve vyspělejších oblastech, čímž jsou města. Venkov pouze navštěvují a tak z nich Tanzanští venkované nemohou prosperovat.

Informace o Zanzibaru

Vlajka Tanzanie

• Hlavní město: Zanzibar
• Jazyk: svahilština, arabština, angličtina
• Časové pásmo: GMT + 3 hodiny
• Náboženství: muslimové (99%)

Vláda Zanzibaru

Zanzibar má vlastní polo-autonomní vládu, tvořenou revolučním koncilem a sněmovnou reprezentantů. Současná vláda je vedena ostrovním prezidentem Amani Karumem.

Ekonomika

V minulosti byl Zanzibar obchodní křižovatkou mezi Orientem a Západem. Byl pod vlivem arabských obchodníků, kteří zde nabízeli orientální zboží a místní proslulé koření. Zanzibar byl rovněž proslulý obchodem s otroky, který zde vzkvétal více než 2 století, a největším otrokářským tržištěm světa. Obchod s proslulým zanzibarským kořením kvete i dnes.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)

Komentáře

 1. ali /

  Mám dotaz jestli po příjezdu je striktně vyžodováno očkování proti žluté zimnici. Jaké jsou příletové a odletové taxy. Dále jsem slušel, že na ostrově je drahá balená voda. Může mi někdo sdělit její cenu? děkuji za odpověď. Ještě prosím kolik stojí vízuma dá se koupit po příletu na letiště?

 2. Lukáš Krůta /

  Dobrý den,

  mám v úmyslu strávit cca týden na Zanzibaru v zásadě na jednom místě krom jednoho až dvou výletů. Zajímalo by mě, jestli jsou nutná nějaká očkování a případně jaká. A kdybyste mi ještě doporučili nějaký zajímavý výlet, budu nadšen.

  díky LK

 3. Eva /

  Dobrý den, očkování proti zimnici je povinné pokud člověk přijíždí na Zanzibar z Tanzánie (odkud taky většina klientů přijíždí), dále je doporučené očkování proti žloutence a mit s sebou antimalarika.

  Co se týče zajímavých výletů – určitě si nenechte ujít například výlet do Stone town, Spicy tour, Jozani forest nebo plavání s delfíny.

  Přeji Vám krásný pobyt
  Eva Šenková, ESO travel

 4. Hauerová Věra /

  Prosím o odpověď, jak dlouho trvá přímý let do Tanzánie a transfer na Zanzibar? Díky a hezký den.