Za vodou

Okouzlující pláže

Zanzibarské zářivé pláže omílané teplými vodami Indického oceánu jsou perfektním místem nejen pro koupání a relaxaci, ale rovněž místem stvořeným k romantickým procházkám, kde oceníte nejen sypký bílý písek a šumící moře, ale rovněž i palmy, které poskytují neocenitelný stín.

Nwugwi

Na severním cípu ostrova je pláž Nungwi, která je vyhlášená cestami lemovanými mangovníky, kokosovými a banánovými palmami. Blízko pláže jsou korálové útesy ideální pro potápění a šnorchlování. Nepřehlédnutelnou atrakcí na této pláži u vesničky Ras Nungwi jsou tradičním způsobem a metodami stavěné arabské plachetnice. Poblíž pláže je Ras Nungwi Beach Hotel, který je jedinečný samostatnými apartmánovými domky ve stylu domorodých chatrčí, od kterých se ale liší především komfortem a luxusním vybavením.

Tumbat

Ostrov Tumbatu, který se nachází u severozápadního pobřeží, je jedním z největších pobřežních ostrovů. Ostrov Mnemba je vyhlášen luxusním ubytováním a lze ho najít blízko severovýchodního břehu. Ostrov je obklopený bohatým korálovým útesem, vhodným pro potápění a šnorchlování.

Další pláže: Mangapwani , Matemwe, Pwani Mchangani, Kiwengwa, Uroa, Bwejuu a Jambiani.

Potápění v Zanzibaru

Zanzibar je údajně jednou z nejlepších potápěčských oblastí na světe. Korálový útes, který obklopuje ostrovy Unguja a Pemba, zajišťuje rozmanitý a hojný podmořský život. Rovněž dobrá viditelnost na vzdálenost 20 – 60m a celoroční průměrná teplota vody kolem 27°C přímo vybízí k podvodním sportům.

Potápěčské kurzy

Na ostrově je i několik potápěčských center, kde se můžete naučit potápět nebo zdokonalit vaše potápěčské dovednosti. V centrech probíhají potápěčské kurzy podle mezinárodního systému PADI. Díky tomu je certifikace, kterou získáte na Zanzibaru, platná kdekoli na světě.

Mořská fauna

Potápění na Zanzibaru není omezeno pouze na začátečníky. Zkušení potápěči se mohou těšit na vzrušující potápění kolem korálu, noční potápění a potápění v mořských proudech. V hlubších vodách se bohaté korálové útesy často táhnou celé míle. V těchto hloubkách můžete vidět hejna barakud, tresek, tuňáků a makrel lovených pyskouny, mantami a žraloky. Mělčejší vody jsou doménou tropických ryb včetně obrovské různorodosti Indo – Pacifické mořské fauny.

Článek o cichlidách (jedinečnost zdejších moří).

Přečtěte si zajímavosti o největším jezeru z Velkých afrických jezer o Viktoriinu jezeru.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)