Na co si dát pozor

Očkování do Tanzanie!

Donedávna bylo povinné očkování proti žluté zimnici. Průkaz o tomto očkování byl od turistů namátkově vyžadován imigračními úředníky při příjezdu na ostrov. Vláda však tento požadavek zrušila, nicméně se doporučuje, nechat se proti žluté zimnici očkovat.

Dále je dobré nechat se očkovat proti choleře a žloutence. Rovněž se doporučuje užívat antimalarika, neboť Zanzibar, potažmo Tanzanie, je malarickou oblastí. Roste zde i počet HIV pozitivních obyvatel.

Kde se nechat očkovat?

Rozdílné zákony v Tanzanii

– jelikož je i Zanzibar země s muslimským náboženstvím, musí ženy kromě určitých oblastí (hotely, soukromé pláže…) nosit oděvy, které zakrývají dekolt, paže, stehna a lýtka

– na místních plážích je ženám zakázáno opalovat se bez plavek, všem návštěvníkům je doporučeno oblékat se mimo hotely a pláže skromně

– vyznavačům jiné víry než muslimské je zakázán vstup do místních mešit.

Společenská doporučení

Nedoporučuje se na místa mimo hotely, kde se pohybují místní děti, nosit drahé a luxusní přístroje, drahé hračky a technické vymoženosti, neboť podle místních obyvatel mohou honosné věci vyvolat v místních dětech smysl pro falešné hodnoty.

Při potápění a šnorchlování se nedoporučuje z korálových útesů sbírat lastury a jiné trofeje, které byste si měli koupit na tržištích u místních obchodníků.

Bezpečnost

Zanzibar je úžasně fotogenické místo. Pokud ale chcete fotografovat cizí lidi, doporučuje se požádat je ze zdvořilosti o svolení. Ze zásady je zakázáno také fotografování vojenské nebo policejní techniky včetně jejich příslušníků.

Kriminalita je na ostrově nízká vyjma kapesních krádeží. Proto je doporučeno nosit peníze a cenné věci na bezpečném místě.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)

Komentáře

 1. Eva /

  Můžu odletět na pas, který mi propadá 28.2.?
  díky

 2. Kinndlmann /

  Dobrý den,rád bych jel koncem listopadu na Zanzibar,ale mám strach zda tam v tomto ročním období nebude pršet.Děkuji za odpověd.Kindlmann

 3. Petra Baumannová /

  Dobrý den pane Kinndlmanne, děkujeme za Váš dotaz. V listopadu je na Zanzibaru krátká deštivá sezóna, kdy se srážky vyskytují. Hlavní turistická sezóna je v období od poloviny prosince do konce března. Duben, květen a červen jsou pak také monzunovým obdobím, kdy se vyskytují deště. Pokud se rozhodnete pro cestu v listopadu, pravděpodobně Vám neproprší celý pobyt, ale několikrát za den může prudce zapršet. Na západní a severní straně ostrova pak bývají srážky vydatnější, než na východě. V případě jakýchkoliv dalších dotazů či nejasností mě prosím neváhejte kontaktovat. Zatím děkuji a přeji hezký den! S pozdravem Petra Baumannová, ESO travel, a.s.

 4. PetrK /

  Dobrý den, chtěli bychom na Zanzibar cestovat v 1.polovině dubna. Chtěl bych se zeptat jak je to s obdobím dešťů – jestli nám neproprší komplet celá dovolená nebo jaké jsou deště v tomto období. Děkuji mnohokrát za odpověď.