Stone Town

Stone Town (Kamenné město)

Stone Town je starobylým městem a kulturním srdcem Zanzibaru. Drobné úpravy proběhly v posledních 200 letech. Je to místo klikatých uliček, mnoha orientálních trhů, mešit a velkolepých arabských domů, jejichž původní majitelé mezi sebou soutěžili, kdo bude mít více honosnější a extravagantnější obydlí, což je patrné i na mosazně zdobených vyřezávaných dřevěných dveřích.

Zajímavosti Kamenného města

K nejnavštěvovanějším památkám v Kamenném městě patří například Dům zázraků, Palácové museum (People’s Palace), Dům doktora Livingstona a Arabská pevnost. Dále se zde nacházejí dvě katedrály a nespočet mešit. Opomenout byste neměli ani návštěvu harému sultána Barghashe. Na každém rohu jsou obchůdky s dárkovými předměty a suvenýry, které jsou zpravidla ruční prací místních řemeslníků.

V tomto městě můžete strávit mnoho hodin a dnů putováním fascinujícím labyrintem úzkých ulic a malých uliček. Díky své nezaměnitelné architektuře je toto město zapsáno i v seznamu UNESCO.

Historie Stone Town

Většina domu, které jsou zde dnes k vidění, byla postavena v 19. století, kdy Zanzibar byl jedním z nejdůležitějších obchodních center v Indickém oceánu. Coralinská skála ze Zanzibaru byla snadno dostupným materiálem. Bohužel však snadno podléhá erozi, což je dnes patrné u množství domů, které jsou ve špatném technickém stavu. Několik budov již ale bylo zrenovováno a rovněž byl ustanoven úřad, který se stará o obnovu města do jeho původní nádhery.

Ubytování v hotelech

Následkem rozumné politiky se téměř všechny významnější hotely ve Stone Town nacházejí ve zrenovovaných budovách. K nejvýznačnějším hotelům ve městě patří: Zanzibar Serena Inn, Tembo House Hotel, Dhow Palace Hotel and Hotel International.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)