Příroda

Národní parky – Serengeti, Ngorongoro…

Staňte se režiséry svého dokumentu. Nebo si pořiďte nesmrtelné obrázky divoké zvěře. Toto vám může nabídnout naše cestovní kanceláře v průběhu návštěvy parku Serengeti a Ngorongoro.

Přehlídka záběrů, které můžete pořídit i vy!

NgoroNgoro

Park Ngorongoro je znám hlavně svým největším stratovulkánem (jistý druh kráteru) na světě. Kráter byl vytvořen explozí vulkánu před miliony lety. Vytváří fascinující podívanou spolu s rozmanitou faunou v okolí kráteru.

Ngorongoro patří zaslouženě pod křídla UNESCO, vyskytuje se zde několik vzácných zvířat jako nosorožec černý, pakůň žíhaný a další divoká zvířata.

Serengeti

Park Serengeti se spíše pyšní svojí faunou a je nejslavnějším UNESCO parkem v Africe. Je možné zde vidět největší stáda divoké zvěře na světě, které jsou jen malou ukázkou krásy národního parku Serengeti.

Chtěli byste se dozvědět více o památkách UNESCO v Tanzanii a Zanzibaru?

Jozani forest

Jozani je přírodní lesní rezervace, která se nachází v centrálním východním regionu ostrova Zanzibar a je domovem vzácného endemického druhu opice guerézy červené. Tyto opice mají charakteristické zbarvení a znaky, volně se potulují nejen po lese, ale i v jeho blízkosti a jsou neuvěřitelně fotogenické.

O rezervaci Jozani forest

Jozani je i domovem dalších jedinečných druhů včetně kočkodana diadémového a stětkouna afrického. Rezervace má vynikající naučnou stezku, průvodci jsou dobře vyškoleni a informováni. Jozaniská přírodní lesní rezervace je otevřená pouze během dne.
Plantáže s kořením

Historie Zanzibaru by byla neúplná bez hřebíčku, muškátu, pepře a mnoha jiných koření, která celá staletí na plantážích pěstovali otroci. Dnes je pěstování koření hlavním příjmem chudých zemědělců. Plantáže se rozléhají kousek od Zanzibar City.

Nakupujte na plantážích

Výlet na plantáže s kořením je dobrou příležitostí k osvěžení si smyslů mámivou vůní čerstvého koření. Od místních obyvatelů můžete dostat výklad o různorodosti koření a jeho použití v kuchyni i kosmetice. Rovněž budete fascinováni množstvím vyprodukovaného koření a jeho léčivou schopností pro mnohá onemocnění.

Pokud si chcete z ostrova přivést některé z koření a olejů vyráběných právě z místního koření, tak nejlevnější místo ke koupi je právě u místních rolníků na jejich plantážích.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)