Ubytování a strava

Ubytování v Zanzibaru

Nejčastějším ubytováním na cestě do Tanzanie nebo Zanzibaru jsou kempy asi nejhojněji pojmenované podle parku Ngorongoro, Serengeti nebo podle místních jezer. Ovšem ještě významnějšími ubytovacími centry jsou velmi luxusní hotely (zřídka ne jiné, než 5*) se stejně tak luxusním výhledem a okolní přírodou.

Více informací u konkrétních zájezdů.

Stravování

Většinu z Vás jistě potěší, že porce v Tanzanii údajně bývají dvojnásobné na Evropské poměry. Připravte se, že zdejší kuchyně se dost zakládá na rybí stravu, jelikož rybolov je v okolí téměř neomezen. Překvapeni budete až zaplatíte za hlavní jídlo stejné peníze jako za 1,5 l vody. Při nakupování na místních trzích se nevyhnete smlouvání o cenu.
Jídla jsou doplňována zdejším kořením, získávají pestřejší chuť a pestrost oproti Evropským zvyklostem.
Místní klasiky: nyama choma, biryani, curry a sambudaa

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)

Komentáře

  1. Karolína Doubková /

    Dobrý den, hledáme ubytování pro tři dospělé Zanzibaru. Nejlépe na severním pobřeží.

    Děkuji

  2. Pavlína /

    Dobrý den, láká mě cesta na Zanzibar. Ale nevím na co si dávat konkrétně pozor při stravování, abych se vyhla zdravotním potížím (krom samozřejmosti pít balenou vodu, bez ledu atd.). Je bezpečné se stravovat v místních restauracích? Nebo si například na trhu koupit místní ovoce a zeleninu? Jak moc časté je pro běžného Evropana výskyt nějakých zažívacích potíží? V návaznosti na to mě zajímá možnost případného ošetření přímo na Zanzibaru (ne v Daar es Salaamu na pevnině), pokud by člověk měl nějaké zdravotní potíže. Případně jak moc je riziková návštěva místního zdravotnického zařízení a z jakého důvodu je riziková (dočetla jsem se dokonce o možnosti nákazy HIV kvůli vysokému počtu infikovaných obyvatel – je tedy nebezpečná i případná infuze kvůli nepoužívání jednorázových jehel?) Děkuji