Unguja a Pemza

Zanzibarské souostroví to není pouze ostrov Unguja, obvykle známý jako Zanzibar, ale rovněž i ostrov Pemza a celá řada menších ostrovů a ostrůvků.

Pemza je zanzibarský sesterský ostrov. Díky mnoha letům izolace od okolního světa a nedostatečně vyvinuté infrastruktuře navštěvuje Pemzu malé, ale v poslední době rostoucí množství cizích návštěvníků. Tyto nedostatky jsou ale pro mnohé turisty plusem. Krásné pláže, přírodní lesy, výjimečné potápění, to jsou jen některé přednosti tohoto ostrova. Zejména východní pobřeží je naprosto znamenité a výjimečné pro potápění.

Vězeňský ostrov

Pobřežní ostrovy jsou ideální pro jednodenní výlety. K nejznámějším patří takzvaný Vězeňský (též zvaný Changu) ostrov. Ostrov se nachází nedaleko města Stone Town. Původně byl užíván Araby k držení neposlušných otroků, později Brity, kteří zde postavili vězení, které ale ve skutečnosti nebylo nikdy použito.

Na ostrově se také nachází malá restaurace a občerstvení, kde si můžete pochutnat na čerstvě chycených rybách. Tento ostrov je také domovem želv sloních dovezených ze Seychel koncem osmnáctého století.
K dalším známým ostrůvkům poblíž Stone Town patří Chapwani, Chumbe a Bawe.

Zeptejte se

(vyžadováno)

(nezobrazí se) (vyžadováno)